Znamy zwycięzców Świętokrzyskiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku!

Strona główna>Aktualności>Znamy zwycięzców Świętokrzyskiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku!
2024-05-17Aktualności

Klimontów, Połaniec, Kielce, Skarżysko-Kamienna – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Świętokrzyskiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Nowinach przystąpiło aż 65 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.

13 i 14 maja zespoły z całego województwa świętokrzyskiego rywalizowały w Nowinach o miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiło 65 zespołów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. Wśród chłopców największym zwycięzcą Świętokrzyskiego Finału Wojewódzkiego okazała się być Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach, której reprezentanci zwyciężyli w kategoriach U-8 i U-10. W najstarszej kategorii niezwyciężona okazała się być drużyna „Aktywny Junior” ze Szkoły Podstawowej w Połańcu. – Puchar Tymbarku to wspaniała inicjatywa, do której dołączenia zachęcamy wszystkich, ponieważ jest to niezwykła przygoda oraz szansa dla dziewczynek i chłopców na spełnienie piłkarskich marzeń. Atmosfera towarzysząca finałom wojewódzkim sprawia, że uczniowie chcą wygrać rozgrywki w swojej kategorii i zawalczyć o grę na PGE Narodowym – mów Maciej Witek, trener drużyny „Aktywny Junior” ze Szkoły Podstawowej w Połańcu. – Do turnieju przygotowujemy się praktycznie cały rok, trenując na naszym szkolnym Orliku. Dwa lata temu ta sama drużyna awansowała do Finału Ogólnopolskiego w kategorii U-10, teraz spróbujemy naszych sił w kategorii U-12. Liczymy przede wszystkim na dobrą zabawę, nowe doświadczenia i wspaniałą przygodę, a także jak najlepszy wynik sportowy. Będziemy walczyli o każdą piłkę – dodaje.

Najlepszą drużyną w kategorii U-12 dziewczynek była reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Klimontowie. – W tamtym roku nasza drużyna dotarła aż do Wielkiego Finału na PGE Narodowym, w którym uległa zespołowi z Krasnego. W tym roku dziewczynki wiedziały zatem o co grają i bardzo chciały awansować do Finału Ogólnopolskiego, aby móc powtórzyć sukces z zeszłego roku i zawalczyć ponownie w Wielkim Finale. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wykonaliśmy pierwszy krok i wygraliśmy w finale wojewódzkim – mówi Paweł Saniawa, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej w Klimontowie. – Teraz zostało nam kilka tygodni na przygotowania na naszym szkolnym Orliku, które chcemy maksymalnie wykorzystać. W Warszawie celujemy w finał – dodaje. Drugim trenerem drużyny z Klimontowa jest Krzysztof Dywan.Co więcej, drużyna z SP w Klimontowie zwyciężyła również w kategorii U-10. W kategorii U-8 najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skarżysku-Kamiennej.

GALERIA ZDJĘĆ Z ŚWIĘTOKRZYSKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

WYNIKI FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca – tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. Wcześniej, bo już 28 maja, dowiemy się, w jakich grupach będą rywalizowały drużyny. Losowanie grup transmitowane będzie na profilu Łączy Nas Piłka TV na YouTube.

Z Orlika na stadion!

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Znaczna część rozgrywek została przeprowadzona na Orlikach, które są ważną częścią sportowej infrastruktury w Polsce oraz pełnią istotną funkcję w promowaniu aktywności fizycznej i upowszechnianiu piłki nożnej wśród dzieci. Większa dostępności boisk oraz turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, sprawiają, że uczennice i uczniowie chętniej uprawiają sport.

Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.  

Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie świętokrzyskim jest firma Lobo.

PODSUMOWANIE ŚWIĘTOKRZYSKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO XXIV EDYCJI PUCHARU TYMBARKU

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW
1. miejsce – AKTYWNY JUNIOR (SP w Połańcu)
2. miejsce – SP 33 w Kielcach
3. miejsce – FC SANDOMIERZ 04 BANANA TEAM (SP 4 w Sandomierzu)

Najlepszy zawodnik: Julian Wnuk (FC SANDOMIERZ 04 BANANA TEAM z SP 4 w Sandomierzu)
Król strzelców: Antoni Ryński (AKTYWNY JUNIOR z SP w Połańcu)
Najlepszy bramkarz: Kornel Strójwąs (SP 33 w Kielcach)
KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK
1. miejsce – AP PSP KLIMONTÓW
2. miejsce – GMINA BRODY GIRLS TEAM (ZSP w Krynkach)
3. miejsce – SP 34 w Kielcach

Najlepsza zawodniczka: Julia Ciba (AP PSP KLIMONTÓW)
Królowa strzelców: Wiktoria Kobryń (AP PSP KLIMONTÓW)
Najlepsza bramkarka: Zuzanna Mucha (GMINA BRODY GIRLS TEAM z ZSP w Krynkach)
KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW
1. miejsce – Kiełki Kielce (SP nr 39 w Kielcach)
2. miejsce – SP 5 w Ostrowcu
3. miejsce – MTS Leonard (SP w Tychowie Nowym)

Najlepszy zawodnik: Franciszek Pastuszka (Kiełki Kielce z SP nr 39 w Kielcach)
Król strzelców: Krzysztof Raczyński (MTS Leonard z SP w Tychowie Nowym)
Najlepszy bramkarz: Rafał Kolasa (Kiełki Kielce z SP nr 39 w Kielcach)
KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK
1. miejsce – ZPO Sportowa Klimontów
2. miejsce – Perełki Bodzentyn (ZSP w Bodzentynie)
3. miejsce – Kierzanki (SP w Kierzu Niedźwiedzim)

Najlepszy zawodnik: Liwia Nejmanowicz (ZPO Sportowa Klimontów)
Król strzelców: Zofia Indyka (Kierzanki z SP w Kierzu Niedźwiedzim)
Najlepszy bramkarz: Nikola Waszczyk (SP w Kunowie)
KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW
1. miejsce – Orliki CK (SP nr 39 w Kielcach)
2. miejsce – MTS Leonard (SP w Tychowie Nowym)
3. miejsce – SP 1 w Skarżysku-Kamiennej

Najlepszy zawodnik: Leon Przybylski (Orliki CK z SP nr 39 w Kielcach)
Król strzelców: Adam Banaczkowski (SP 1 w Skarżysku-Kamiennej)
Najlepszy bramkarz: Olaf Zieliński (MTS Leonard z SP w Tychowie Nowym)
KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK
1. miejsce – PIĄTECZKA (SP 5 w Skarżysku-Kamiennej)
2. miejsce – AP PSP KLIMONTÓW
3. miejsce – POWER GIRLS (KZE w Ostrowcu Świętokrzyskim)

Najlepsza zawodniczka: Nikola Misztal (AP PSP Klimontów)
Królowa strzelców: Laura Łysagórska (PIĄTECZKA – SP 5 w Skarżysku-Kamiennej)
Najlepsza bramkarka: Olga Furtak (KONIKI KOSTOMŁOTY)
Korzystając ze strony akceptujesz Politykę prywatności
Ok, rozumiem