Warsztaty mentorskie dla sędziów w siedzibie ŚZPN

Strona główna>Aktualności>Warsztaty mentorskie dla sędziów w siedzibie ŚZPN
2024-05-22Aktualności

W sobotę 18 maja w siedzibie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej odbyły się kolejne warsztaty dla uczestników programu mentorskiego.

Tym razem uczestniczyli w nich sędziowie z trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i łódzkiego. Warsztaty rozpoczęły się od szkolenia, które przeprowadził były międzynarodowy sędzia asystent, a obecnie członek Zarządu Kolegium Sędziów PZPN, Konrad Sapela. Przedstawił on i przeanalizował wraz z młodymi sędziami kilkanaście klipów z ligowych boisk.

Następnie wszyscy udali się na mecz Ekstraklasy Korona Kielce – Ruch Chorzów, gdzie na żywo przyglądali się pracy zespołu sędziowskiego. Po meczu odbyło się spotkanie z sędziami zawodów. Uczestnicy warsztatów z zaciekawieniem słuchali samooceny pracy sędziego zawodów Pawła Malca i jego asystentów oraz analizy poszczególnych sytuacji meczowych przez obserwatora, Pawła Gila, który w sposób merytoryczny analizował pracę arbitrów.

Jak przyznali uczestnicy warsztatów, zespół sędziowski „pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie” a obserwator profesjonalnie omówił ich pracę.

Świetnie przygotowane warsztaty były wartościowym przeżyciem i odskocznią od klasycznych szkoleń, a uczestnicy mogli czerpać wiedzę od najlepszych.

Korzystając ze strony akceptujesz Politykę prywatności
Ok, rozumiem