• AKTUALIACJA WYTYCZNYCH W ZAKRESIE ORGANIZACJI MECZÓW

  Informujemy, że na podstawie Uchwały nr 05/VI/2021 Zarząd ŚZPN przyjął ....

  czytaj więcej » archiwum
 • KOMUNIKAT KOMISJI ds. LICENCJI KLUBOWYCH ŚZPN

  Komisja ds. Licencji...

  czytaj więcej » archiwum
 • UCHWAŁA KOMISJI ds. NAGŁYCH PZPN

  Świętokrzyski ZPN informuje, że na stronie głównej Związku w zakładce komunikaty zamieszczona została Uchwała nr 5/2021 z dnia 4 maja 2021 roku Komisji ds. Nagłych PZPN w sprawie szczególnych zasad postępowania w rozgrywkach prowadzonych przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej w sezonie 2020/2021.

  czytaj więcej » archiwum
 • KONSULTACJE W KLIMONTOWIE

  Wydział Szkolenia ŚZPN informuje, że ...

  czytaj więcej » archiwum
 • BILETY NA ROSJĘ I ISLANDIĘ

  W rozwinięciu zamieszczone są informacje o sposobie zakupu biletów na towarzyskie mecze reprezentacji Polski z Rosją (01.06.21) oraz Islandią (08.06.21). 

  czytaj więcej » archiwum
 

DRODZY KOLEDZY, PRZYJACIELE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁKI NOŻNEJ

data: 2021-04-03

Drodzy Koledzy, Przyjaciele świętokrzyskiej piłki nożnej,

mija już ponad rok, od kiedy nasza piłkarska pasja zderza się z nieznanym dotychczas przeciwnikiem. Rywalem nieprzewidywalnym, atakującym z ukrycia, na którego jak dotąd brak skutecznej taktyki. Ale mimo to, dzięki Waszemu osobistemu zaangażowaniu, życie piłkarskie toczy się dalej. Oczywiście w daleko ograniczonym wymiarze, przy braku kibiców, przy stałych ograniczeniach i sanitarnych wymogach, ale jednak wszyscy chcemy dalszej kontynuacji toczących się rozgrywek sezonu 2020/21.

Wszyscy wierzymy mocno i robimy wszystko, aby przy wszystkich pandemicznych ograniczeniach dokończyć bieżący sezon, rozstrzygając go w sportowej, ligowej rywalizacji.

Skutki koronawirusa dotknęły wielu z nas, dotknęły również i mnie. Ostatnie trzy tygodnie to niełatwa walka o powrót do zdrowia. Dziękuję wszystkim za wszelkie formy wsparcia dla mnie i mojej rodziny w ostatnim okresie.

Wróciłem już do bieżącej aktywności i realizacji wszystkich niezbędnych zadań. A tutaj, oprócz bezpiecznego dla wszystkich uczestników dokończenia rozgrywek sezonu 2020/21, pojawia się bardzo ważne zadanie dla ŚZPN, Biura i wszystkich Delegatów. Zarząd ŚZPN w Kielcach podjął decyzję o zwołaniu Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów ŚZPN na dzień 17 kwietnia 2021 roku. Przesłane do klubów naszego regionu zaproszenia uwzględniają aktualną sytuację sanitarną w Polsce, a opracowany Regulamin obrad jest na tyle elastyczny, iż dopuszcza możliwość odbycia Zgromadzenia tradycyjnie lub w formie zdalnej. Głęboko wierzę, że 17 kwietnia 2021 r. spotkamy się wszyscy w Centrum Kongresowym Targów Kielce – w formule nieco innej, ale jednak zbliżonej do tradycyjnego spotkania przedstawicieli Świętokrzyskiej Piłki Nożnej.

            Oczywiście, ewentualne decyzje rządowe mogą mieć tu decydujące znaczenie, zarówno co do trybu, jak i samej daty Walnego Zgromadzenia - na to nie mamy jednak bezpośredniego wpływu. Naszym wspólnym zadaniem jest w odpowiedzialny sposób przygotować się od strony organizacyjno-logistycznej do odbycia Walnego Zgromadzenia i  przeprowadzić go w sposób w pełni  bezpieczny dla wszystkich uczestników.

Obecna sytuacja uniemożliwia również możliwość jakichkolwiek bezpośrednich rozmów, czy to w trakcie rozgrywanych meczów, czy też specjalnie organizowanych spotkań. Jest to zawsze „swoisty smaczek” przedwyborczych działań, ale zarówno obowiązujące w tym zakresie przepisy prawa, jak i zwykła odpowiedzialność za zdrowie nasze i naszych bliskich, nie pozwalają na tego typu aktywność wyborczą. Mam nadzieję, że podejmując raz jeszcze rękawicę w walce o funkcję Prezesa naszego Związku będę mógł w najbliższym czasie spotkać się z Kolegami, nawet jeśli będzie to możliwe tylko w formie zdalnej.

Oczywiście, najważniejszym forum do debaty o stanie świętokrzyskiej piłki nożnej, planach na przyszłość, w tym wszelkiej formy przyszłej pomocy dla klubów naszego regionu będzie Walne Zgromadzenie, które biorąc pod uwagę wszystkie przedstawione powyżej uwarunkowania jesteśmy zobowiązani przeprowadzić. Wiąże nas w tym zakresie również stosowna Uchwała Zarządu PZPN i termin wyborów do władz centralnych, na które musimy wybrać swoich delegatów.

Wierzę głęboko, że z wszystkimi tymi problemami potrafimy sobie wspólnie poradzić, a czekające Nas wybory raz jeszcze okażą się sukcesem szeroko rozumianej demokracji i niezależności polskiej oraz świętokrzyskiej piłki nożnej.

Licząc na bardzo dobrą współpracę, zrozumienie co do dalszych decyzji - jeszcze raz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych najbliższych oraz radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych.

                                                                                                                                                                       Serdecznie pozdrawiam,

                                                                                                                                                                           Mirek Malinowski 

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook