UWAGA KLUBY IV LIGI - ZMIANA TERMINU SKŁADANIA DOKUMENTÓW

data: 2021-03-24

Rozgrywki IV Ligi Świętokrzyskiej

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej informuje Kluby IV Ligi Świętokrzyskiej, że aktualnie prowadzone są konsultacje dotyczące możliwości kontynuacji rozgrywek IV Ligi Świętokrzyskiej, po spełnieniu poniżej wskazanych warunków. Ostateczna decyzja co do kontynuacji rozgrywek zapadnie w czwartek, 25 marca 2021 r. Organizacja współzawodnictwa sportowego, zajęć i wydarzeń sportowych jest dopuszczalna tylko w przypadku dzieci i młodzieży lub w przypadku zawodników kontraktowych bądź zawodników pobierających stypendia sportowe, z zachowaniem reżimu sanitarnego i bez udziału publiczności.

Potwierdzeniem spełnienia w/w warunków, koniecznych do kontynuowania rozgrywek IV Ligi Świętokrzyskiej, jest złożenie przez Kluby IV Ligi oświadczenia - do dnia 25 marca 2021 r. (czwartek) do godz. 12:00, iż:

1. Klub spełnia warunki określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r., poz. 512),

2. Klub potwierdza, że jest świadomy istnienia licznych czynników ryzyka grożących zarażeniem się COVID-19 oraz zrzeka się ewentualnych roszczeń wobec ŚZPN w przypadku zakażenia koronawirusem przez zawodników, członków sztabu trenerskiego, działaczy piłkarskich oraz innych osób działających na zlecenie lub w imieniu Klubu.

3. Każdy z zawodników Klubu biorący udział w rozgrywkach IV Ligi Świętokrzyskiej w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 posiada statusu zawodowego sportowca albo otrzymuje stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (przyznane przed jednostkę samorządu terytorialnego lub Klub na podstawie uchwały Zarządu Klubu)

4. Klub uzyskał zgodę Zarządcy obiektu na korzystanie z obiektów sportowych.      

Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową zainteresowanym klubom.

Należy mieć przy tym na uwadze, że obecne regulacje piłkarskie zobowiązują do zakończenia sezonu do końca czerwca. Jeśli termin ten nie zostanie zmieniony na szczeblu FIFA lub PZPN, a obostrzenia będą przedłużane, może dojść do sytuacji, w której sezon zostanie zakończony bez rozegraniawszystkich zaplanowanych kolejek lub pojedynczych meczów.

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook