SREBRNA KKP KORONA 2009!!! WIELKI SUKCES W WARSZAWIE!!!

data: 2021-02-14

Przed dwoma tygodniami, młodzi piłkarze KKP Korony 2009 nie mieli sobie równych w finale turnieju o puchar Prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Już wówczas, chwilę po zakończeniu rywalizacji w województwie świętokrzyskim, trener Kwiatkowski mówił: - Pojedziemy do stolicy ugrać jak najwięcej. Mamy naprawdę fajny zespół.
I dziś, w warszawskich halach sportowych na Bemowie i Woli, kielczanie pokazywali kapitalny futbol. W grupie eliminacyjnej wygrali wszystko, co było do wygrania. Lechię Tomaszów pokonali 5:1, z Arkonią Szczecin wygrali 1:0. W takim samym stosunku rozprawili się z Arką Gdynia. W ćwierćfinale pozbawili wszelkich złudzeń nie byle kogo, bo mistrza województwa mazowieckiego - Znicz Pruszków 4:0. Wreszcie w półfinale nie ulękli się Górnika Zabrze zwyciężając po rzutach karnych 2:0 (w normalnym czasie był remis 1:1).
W finale nasza drużyna przegrała ze Śląskiem Wrocław 0:6, ale: - Wcale nie musiało tak się stać. Przy stanie 0:0 mielśmy dwie doskonałe okazje do zdobycia gola. Potem, głupio stracony gol podłamał chłopakom skrzydła - podsumował obserwujący warszawskie zmagania prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Mirosław Malinowski.
Kielczanie grali w składzie: Jakub Molęda, Wiktor Osiński, Kacper Moczulis, Fabian Mazur (najskuteczniejszy zawodnik turnieju), Jędrzej Krupa, Kacper Krakowiak, Mikołaj Kałka, Adam Hańćko, Patryk Bojek, Julian Błaszczyk. Trenerzy: Maciej Kwiatkowski, Mikolaj Pełka.  

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook