PUCHAR PREZESA ŚZPN. ROCZNIK 2009

data: 2021-01-30

Osiem zespołów stanęło do rywalizacji w turnieju, którego głównym trofeum był puchar ufundowany przez Mirosława Malinowskiego, prezesa ŚZPN. Impreza, przygotowana została z zachowaniem wszelkich form bezpieczeństwa. Drużyny ulokowane zostały w osobnych szatniach, które wyposażono w płyny do dezynfekcji rąk i ręczniki papierowe. Trybuny w obu halach zostały zdezynfekowane i podzielone na sektory, odgrodzone od siebie o dwa metry. W trakcie podsumowania medale wręczali nie zaproszeni goście a trenerzy poszczególnych zespołów.
Tradycyjnie emocji było co niemiara. W ćwierćfinałowym spotkaniu Juventy z MUKS Wisła Sandomierz, starachowiczanie zdobyli zwycięskiego gola w ... przedostatniej sekundzie!!! Nic więc dziwnego, że opiekunowie - Dominik Zuba i Artur Mikos byli wyjątkowo szczęśliwi: - Zagraliśmy fajne zawody. W mojej ocenie zwyciężyliśmy zasłużenie - podsumował Dominik Zuba. Przyglądający się walce młodych zawodniczek i zawodników, Marcin Gawron, wiceprezs ŚZPN ds. Szkolenia chwalił umiejętności młodych adeptów futbolu. - Kilka osób pokazało ciekawy repertuar zagrań. Na przykład przypadła mi do gustu postawa bramkarki KSP Kielce - analizował prezes Gawron.
Triumfatorzy szczebla wojewódzkiego, za dwa tygodnie pojadą do Warszawy na zmagania ogólnopolskie. - W ubiegłym roku po fajnych meczach nie wyszliśmy z grupy. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej - skomentował Maciej Kwiatkowski, trener KKP Korona I.

Wyniki o poszczególne miejsca:
7. miejsce: KSP Kielce - UKS Futsal Nowiny 3:0
5. miejsce: Korona II Kielce - AP Końskie 0:3
3. miejsce: Pogoń Staszów - MUKS Wisła Sandomierz 1:0
1. miejsce: KKP Korona I - Juventa Starachowice 3:0

Król strzelców - Fabian Mazur (KKP Korona Kielce) - 8 bramek
Najlepszy zawodnik - Aleks Żyła (Pogoń Staszów
Najlepsza bramkarka: - Anna Ślusarska (KSP Kielce)

Każdy zawodnik i trenerzy otrzymali od organizatorów upominki, sprzęt sportowy, wodę mineralną i ciepły posiłek.
Nagrody wręczali: Mirosław Malinowski - prezes zarządu ŚZPN, Marcin Gawron - wiceprezs zarządu ŚZPN oraz członkowie zarządu - Łukasz Królik i Mriusz Słabiak.

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook