CHARYTATYWNY TURNIEJ SĘDZIÓW PIŁKARSKICH - "GRAMY DLA DANIELA"

data: 2022-12-02

Charytatywny turniej sędziów piłkarskich – „Gramy dla Daniela”

Już jutro tj. 3 grudnia 2022r. w Hali Sportowej Bilcza sędziowie piłkarscy z całej Polski zagrają już po raz piąty charytatywnie. Tym razem turniej organizowany przez Stowarzyszenie Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają, którego celem będzie wsparcie leczenia sędziego Daniela Szpili. Start godzina 9:00. Serdecznie zapraszamy.

 

Sześć lat działalności stowarzyszenia

To już XXVIII inicjatywa Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają (ŚSPP) utworzonej w 2016 roku organizacji, której nadrzędnym celem jest wspierania poszkodowanych losem sportowców, aktualnie skupiającej 119 członków związanych ze środowiskiem sędziowskim województwa Świętokrzyskiego. Przez sześć lat swojej działalności przekazali poszkodowanym prawie 200 tys. złotych, począwszy od pierwszej inicjatywy w październiku 2016 roku czyli wsparcia zakupu protezy dla trenera, reprezentanta Polski Marka Bębana, po rekordową zbiórkę dla wracającego po udrze dziennikarza sportowego Leszka Salvy.

 

Po raz piąty charytatywnie w okresie przed świątecznym

Tradycyjnym punktem corocznej działalności stowarzyszenia stał się Mikołajkowy Turniej Charytatywny rozgrywany w okresie przed świątecznym w Hali Sportowej w Bilczy. Od 2019 roku imienia Kamila Pastuszki – tragicznie zmarłego członka stowarzyszenia. Turnieje grudniowe rozpoczęły się w 2016 roku graniem dla jednego z kieleckich domów dziecka, rok później sędziowie zagrali dla Megamocnych – czyli młodych niepełnosprawnych sportowców. W 2018 roku wsparli koszykarzy na wózkach z ekipy Pactum Scyzory Kielce, a ostatni w ubiegłym 2021 roku grali dla Iwety Faron – niepełnosprawnej biegaczki narciarskiej przygotowującej się do kolejnej paraolimpiady. W tym roku pomogą koledze z województwa opolskiego, Danielowi Szpili, który zmaga się z ciężką chorobą. W ubiegłym roku u Daniela zdiagnozowano SLA, czyli tzw. stwardnienie zanikowe boczne.

 

Cenne przedmioty na licytacji

Ponad 30 dużych przedmiotów pojawiło się w licytacji, które cały czas są prowadzone w mediach społecznościowych Stowarzyszenia w tym tak cenne jak koszulki byłych i obecnych reprezentantów Polski w piłce nożnej Jakuba Błaszczykowskiego, Arkadiusza Milika, Artura Jędrzejczyka czy Łukasza  Teodorczyka. Gorącym przedmiotem licytacji jest koszulka z autografami piłkarzy ręcznych Łomży Industrii Kielce czy piłka z ostatniego finału Mistrzostw Europy Kobiet. Serdecznie zapraszamy do licytacji, których finał jutro w Hali Sportowej Bilczy około godziny 13:30.

 

Zagra pół Polski

Z każdym rokiem turniej się rozrasta w tym roku udział weźmie aż 12 zespołów z terenu całej Polski. Pierwszy raz w gminie Morawica zagoszczą sędziowie z Białegostoku, Warszawy czy Opola oraz stali bywalcy turniejów w Hali Sportowej Bilcza czyli panie Sędzie ze szczebla centralnego, sędziowie z województwa Podkarpackiego, Lublina, Krakowa, Olkusza, Nowego Targu i Nowego Sącza. Grono zespołów uzupełnia dwa zespoły sędziów Świętokrzyskich.

Plan V Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego:

  • mecze eliminacyjne rozpoczną się o godzinie 9:00,
  • uroczyste otwarcie to godzina 10:30, później dalsze gry eliminacyjne
  • i licytacje około godziny 13:30, po nich faza finałowa
  • koniec zaplanowany około godziny 17:00.

 

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wszystkich patronów i sponsorów, bez których organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa.

 
« wstecz
 
Ładowanie...
Almanach SZPN 2021-2025
 
 
Facebook