• JUBILEUSZ SMS OSTROWIEC ŚW.

  Marcin Gawron, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej wziął udział w uroczystościach jubileuszowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu  Świętorzyskim.

  czytaj więcej » archiwum
 • TOMPAWEX OBICE ZDOBYWCĄ OKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI W FUTSALU MEŻCZYZN

  czytaj więcej » archiwum
 • ŚWIĘTOKRZYSKA KONFERENCJA PIŁKI NOŻNEJ

  czytaj więcej » archiwum
 • KONFERENCJA DLA TRENERÓW CERTYFIKOWANYCH SZKÓŁEK

  Polski Związek Piłki Nożnej zaprasza do uczestnictwa w makroregionalnych konferencjach dla trenerów certyfikowanych szkółek.

  czytaj więcej » archiwum
 • PLECAK DLA BEZDOMNEGO

  czytaj więcej » archiwum
 

WARSZTATY MENTORSKIE SĘDZIÓW

data: 2022-11-18

Najpierw była obserwacja meczu o mistrzostwo ekstraklasy, Korona Kielce – Widzew Łódź. Później na żywo analizowano pracę „trójki” sędziowskiej. W siedzibie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej odbyły się pierwsze w Polsce warsztaty szkoleniowe arbitrów piłkarskich.

W sobotę, 12 listopada do stolicy województwa świętokrzyskiego zjechało 50 młodych arbitrów z czterech województw: łódzkiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. – Warsztaty składały się z dwóch części. W pierwszej zasiedliśmy na trybunach Suzuki Areny, by obejrzeć pracę „trójki” sędziowskiej prowadzącej mecz o ekstraklasowe punkty, pomiędzy Koroną a Widzewem Łódź – precyzuje Kondrak. – Część druga była absolutną nowością w skali krajowej. Po raz pierwszy w historii ekstraklasy, obserwator dokonał w obecności i przy udziale osób trzecich analizy pracy arbitrów – wyjaśnia Kondrak. Główny pomysłodawca warsztatów, były arbiter międzynarodowy, Konrad Sapela podkreślał trafność pomysłu: - W nietypowy, zupełnie nowatorski sposób dokonaliśmy analizy pracy sędziego głównego i jego asystentów. Przed audytorium blisko 50 osób dyskutowaliśmy na tematy szkoleniowe. Co godne podkreślenia – nikt nie bał się dyskusji, padało wiele pytań związanych ze sprawami technicznymi, bezpośrednio związanymi z tym co działo się na murawie – analizuje Sapela. Zadowoleni z warsztatów byli także młodzi sędziowie. Mateusz Kowalski z Łódzkiego ZPN nie ukrywał: - Pierwszy raz uczestniczyłem w tego typu sesji. Szkolenie było niecodzienne, chociażby ze względu na fakt, iż mogliśmy pogadać o wszystkim „od kuchni”. Bez wątpienia każdy z nas wyniesie z niego wiele pozytywnych wniosków – podkreślił Kowalski.
Mając na względzie fakt, iż premierowe spotkanie przyniosło same pozytywy, jest pewnym, że na wiosną przyszłego roku odbędą się kolejne tego typu warsztaty. – Wszyscy byli zadowoleni, chwalili pomysł takiego mityngu. Deklaruję, że jesteśmy gotowi do organizacji kolejnych warsztatów – kończy Kondrak.

 
« wstecz
 
Ładowanie...
Almanach SZPN 2021-2025
 
 
Facebook