• JUBILEUSZ SMS OSTROWIEC ŚW.

  Marcin Gawron, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej wziął udział w uroczystościach jubileuszowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu  Świętorzyskim.

  czytaj więcej » archiwum
 • TOMPAWEX OBICE ZDOBYWCĄ OKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI W FUTSALU MEŻCZYZN

  czytaj więcej » archiwum
 • ŚWIĘTOKRZYSKA KONFERENCJA PIŁKI NOŻNEJ

  czytaj więcej » archiwum
 • KONFERENCJA DLA TRENERÓW CERTYFIKOWANYCH SZKÓŁEK

  Polski Związek Piłki Nożnej zaprasza do uczestnictwa w makroregionalnych konferencjach dla trenerów certyfikowanych szkółek.

  czytaj więcej » archiwum
 • PLECAK DLA BEZDOMNEGO

  czytaj więcej » archiwum
 

DORIAN BUCZEK "PIŁKARZEM XVI KOLEJKI"

data: 2022-11-14
Dorian Buczek, napastnik AKS 1947 Busko Zdrój został wybrany „Piłkarzem XVI kolejki”.
Trzech zawodników toczyło korespondencyjny pojedynek o tytuł „Piłkarza XVI kolejki”. W sobotę, Dorian Buczek aplikując aż pięć goli ekipie Orlicza Suchedniów zawiesił konkurentom bardzo wysoko poprzeczkę. Rękawicę podjęło dwóch zawodników – Michał Zawadzki z Moravia Anna Bud Morawica i Damian Kmiecik, bramkarz Górala Górno. O ile rywalizacja graczy z pola była wymierna i wygrał ją Buczek zdobywając dwa gole więcej, o tyle pojedynek napastnika AKS 1947 Busko Zdrój miał dwa bieguny. Kmiecik nie strzelal a bronił dostępu do bramki Górala w meczu ze Starem Starachowice jak natchniony. W pierwszej połowie złapał bądź odbił 12 strzałów lidera. Po zmianie stron, gdy przewaga gości osiągnęła ogromne rozmiary spisywał się podobnie (14 udanych interwencji). Skapitulował w 84 minucie, co oznaczało, że przegrał rywalizację. Buczek: – Grało mi się naprawdę znakomicie. Ostatni raz trafiłem pięciokrotnie do przeciwnej bramki dwa lata temu, w spotkaniu Buska z Lubrzanką Kajetanów. Szkoda, że w środku rundy przyplątała mi się kontuzja… Dziś miałbym na koncie więcej goli a drużyna więcej punktów – podkreślał laureat XVI kolejki, dopowiadając na zakończenie: - Wiosną nasz dorobek będzie znacznie lepszy.
Nagrodę – dwuosobowy voucher na pobyt w basenach tropikalnych funduje Binkowski resort Kielce.
Fot.: Krzysztof Klimek
 
« wstecz
 
Ładowanie...
Almanach SZPN 2021-2025
 
 
Facebook