• SUKCES W POLICACH

  Bardzo dobrze spisała się reprezentacja województwa świętokrzyskiego (rocznik 2009) podczas finałów mistrzostw Polski rozegranych w Policach. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 5/6 miejsce.

  czytaj więcej » archiwum
 • KOMUNIKAT KOMISJI DS. LICENCJI KLUBOWYCH

  W rozwinięciu Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych ŚZPN.

  czytaj więcej » archiwum
 • KALENDARZ RUNDY JESIENNEJ SEZONU 2022/23

  czytaj więcej » archiwum
 • HARMONOGRAM EGZAMINÓW SĘDZIOWSKICH

  czytaj więcej » archiwum
 • REGIONS' CUP

  Niestety, nie udało się reprezentacji województwa świętokrzykiego awansować do ogólnopolskich finałów turnieju Regions' Cup.

  czytaj więcej » archiwum
 

PIŁKARZ KOLEJKI

data: 2022-05-23

Aż dwie kolejki rozegrali w minionym tygodniu czwartoligowi piłkarze. W środę, odrabiano zaległości z początku rundy wiosennej, kiedy to, z przyczyn pogodowych nie odbyła się 21. kolejka. W weekend odbyła się rywalizacja w ramach 29. kolejki.


Największą niespodzianą pojedynków środowych była porażka Staru Starachowice w Skarżysku Kamiennej. Star, pretendent do gry w III lidze przegrał bój z Granatem 1:2 a bohaterem konfrontacji był zdobywca dwóch goli dla gospodarzy, Kamil Uciński. – Kamil zaprezentował się z jak najlepszej strony. Bez skrupułów, dwukrotnie wykorzystał błędy ekipy ze Starachowice – podsumował postawę futbolisty, Tomasz Domaradzki, wiceprezes ŚZPN. Wobec powyższego, kapituła nie miała żadnych wątpliwości przyznając Ucińskiemu tytuł „Piłkarza Kolejki”.
Weekendowa kolejka  przyniosła w naszej zabawie zdecydowanie więcej emocji. Tylko „double goals player” było pięciu: Krystian Kądzielski (Sparta KW), Bartosz Papka (Nowiny), Dorian Buczek (AKS Busko Zdrój), Jakub Przybysławski (Korona II Kielce), Damian Kopyciński (Orlicz Suchedniów). Do powyższego zestawu dołożyć należy Wiktora Chomczenko (Star), który trzykrotnie pakował piłkę do siatki Orlicza. Na deser zostawiliśmy wyczyn Piotra Mikosa, zdobywcę aż czterech goli dla Staru. Obserwatorzy konfrontacji wicelidera z Orliczem, nie mieli żadnych wątpliwości, twierdząc jednoznacznie, iż „Mikos był pierwszoplanową postacią meczu” i to właśnie jemu należy się miano „Piłkarza 29. Kolejki”.
Przypominamy, że laureaci konkursu, w biurze ŚZPN w Kielcach mogą odbierać nagrody w postaci dwuosobowych vocherów wstępu na baseny tropikalne ufundowane przez Binkowski Resort.
Fot.: Paweł Wełpa (Echo Dnia)

 
« wstecz
 
Ładowanie...
Almanach SZPN 2021-2025
 
 
Facebook