KOMUNIKAT NR 6 - COVID-19

data: 2020-10-23

W związku z ogłoszeniem przez Prezesa Rady Ministrów nowych środków przeciwdziałania epidemii COVID-19 informujemy, że od dnia 24.10.2020 r. wprowadzone będą następujące ograniczenia dot. uprawiania sportu:

Współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe są organizowane bez udziału publiczności.
W zajęciach organizowanych jako forma zorganizowanej aktywności fizycznej lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.
​​
Źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Do restrykcji w zakresie współzawodnictwa sportowego nie stosuje się ograniczeń dotyczących zgromadzeń publicznych (max. 5 osób), gdyż dla zajęć sportowych i wydarzeń sportowych przewidziano oddzielne restrykcje, o których mowa powyżej.

Wprowadzone zostanie także ograniczenie, iż w godzinach 8:00-16:00 w dniach nauki szkolnej istnieje obowiązek przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. W weekendy i dni wolne od nauki ta zasada nie obowiązuje.
Opiekunem, o którym mowa powyżej, może być nauczyciel lub trener.

Powyższe oznacza, że zarówno mecze, jak i jednostki treningowe wszystkich kategorii wiekowych mogą odbywać się zgodne z harmonogramem.

Jednocześnie zaznaczamy, że aby powyższe zakazy i nakazy stały się obowiązującym dla wszystkich prawem, muszą zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw w formie Rozporządzenia Rady Ministrów, co jednak do chwili obecnej nie nastąpiło, a zapewne nastąpi dzisiaj w godzinach wieczornych.

Jeśli treść Rozporządzenia będzie odmienna od restrykcji wskazanych na stronie www.gov.pl, poinformujemy Państwa o tym fakcie.
 

Przemysław Witkowski
Radca Prawny

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook