"BITWA O PORTUGALIĘ". POD PATRONATEM ŚZPN

data: 2020-10-20

Impreza w Nowinach, była ostatnim z 8 turniejów eliminacyjnych, które odbyły się w całej Polsce. W turnieju mogli brać udział zawodnicy z roczników 2011 (U-10) i 2012 (U-9), zrzeszeni w klubach piłkarskich z miejscowości poniżej 100 tysięcy mieszkańców. W obu kategoriach wiekowych udział wzięło 12 drużyn z czterech województw.

U-10, rocznik 2011: AP TOP 54 Biała Podlaska (woj. lubelskie), TS Skalanka OSM Skała i Mam Talent Limanowa (woj. małopolskie), AP Spartakus Daleszyce, Czarni Połaniec, Piłkarska Akademia Skarżyska PAS, AP SKS Star Starachowice (woj. świętokrzyskie).

U-9, rocznik 2012: AP TOP 54 Biała Podlaska (woj. lubelskie), MOSiR Mińsk Mazowiecki (woj. mazowieckie), Baszta Rytwiany, AP SKS Star Starachowice, MKS FA Jędrzejów (woj. świętokrzyskie).

Nagrodą dla zwycięzców turniejów eliminacyjnych był awans do finału krajowego, który odbędzie się 7 listopada we Wrocławiu oraz bezpłatne bilety lotnicze na obóz piłkarski do Portugalii.

W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym” walcząc o lepsze rozstawienie przed fazą pucharową.

W finale młodszej kategorii U-9 znalazły się drużyny MOSiR Mińsk Mazowiecki i Baszty Rytwiany. Po bardzo wyrównanym pojedynku, 1-0 wygrali zawodnicy z województwa mazowieckiego i to oni cieszyli się z awansu do finału krajowego.

W kategorii rocznika 2011 (U-10) triumfowali zawodnicy Piłkarskiej Akademii Skarżyskiej PAS, którzy w półfinale sprawili wielką niespodziankę wygrywając aż 4-0 z faworytem AP TOP Biała Podlaska, a w finale pokonali Czarnych Połaniec 2-0.

- Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych oraz przeciwności związanych z pandemią, turniej stał na bardzo dobrym poziomie, a zawodnicy pokazali bardzo wysokie umiejętności piłkarskie. Gratuluję zwycięzcą i życzę im powodzenia we wrocławskim finale krajowym. Dziękuję także wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za dostosowanie się do wszelkich zaleceń sanitarnych – podsumował Marcin Gawron, wiceprezes ŚZPN.

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook