• KRÓLEWSKI TURNIEJ W SANDOMIERZU

  AP SKS Star Starachowice zwyciężyła w Sandomierzu ...

  czytaj więcej » archiwum
 • KURS UEFA A

  Więcej informacji w rozwinięciu...

  czytaj więcej » archiwum
 • KURSOKONFERENCJA W CHĘCINACH

  Blisko 400 trenerów z sześciu województw wzięło udział w zorganizowanej przez Wydział Szkolenia ŚZPN kursokonferencji.

  czytaj więcej » archiwum
 • MAROL PRZED BAĆKOWICAMI

  Marol Jacentów wygrał halowy turniej zorganizowany w ramach akcji "Ferie w Podokręgu".

  czytaj więcej » archiwum
 • MAMO. HARMONOGRAM LUTY 2020

  W rozwinięciu prezentujemy harmonogram zajęć Mobilnej Akademii Młodych Orłów w lutym 2020 r. 

  czytaj więcej » archiwum
 

SPOTKANIE WIGILIJNE

data: 2019-12-08

Tradycyjnie, zebranych gości przywitał prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. - To był bardzo dobry rok dla lokalnego futbolu. Zorganizowaliśmy wiele imprez, również międzynarodowych. Pomagaliśmy dużo naszym klubom - mówił prezes Mirosław Malinowski, składając na koniec życzenia świąteczno noworoczne.
Z kolei, biskup Marian Florczyk powiedział: - Jest taki dzień, w którym chcemy spotkać się z grupą ludzi, do której przynależymy. Ten opłatek to znak miłości, także waszej, do futbolu. Na co dzień się różnimy, ale dzielenie się opłatkiem to jest najpiękniejszy gest miłości. Jeżeli ktoś boi się połamać opłatkiem, to znaczy, że nie ma w nim miłości. Dziękuję prezesowi za to, że zaprasza mnie na spotkania piłkarskiej familii. Całemu środowisku życzę wszystkiego, co najlepsze teraz i na przyszły rok - podsumował biskup Florczyk.
O piłkarskich emocjach mówił, Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc. - W tym gronie wszyscy kochamy piłkę. Moje emocje zaczęły się 1982 roku, to czasy Bońka, Smolarka, Buncola, Młynarczyka. Wtedy zacząłem przeżywać piłkę nożną i tak jest do dziś. Dziękuję związkowi i prezesowi za to, że wspierał plan budowy akademii piłkarskiej. Młodzi ludzie będą mieli gdzie trenować w normalnych warunkach. W imieniu prezydenta Bogdana Wenty i swoim z okazji świąt życzę szczęścia rodzinnego, radości i wielkich emocji przed telewizorem podczas mistrzostw Europy - stwierdził prezydent Różycki. 
Podobnie jak w latach poprzednich, Komisja Fair Play ŚZPN przyznała dwie statuetki. Nagroda im. Wita Bryły - trenera wychowawcy młodzieży za 2019 rok trafiła do rąk Pawła Rybusa, długoletniego trenera, animatora piłkarskiego, obecnie prowadzącego, czwartoligowy Alit Ożarów. - Traktuję to wyróżnienie jako swoiste podsumowanie mojej dotychczasowej działalności. Statuetkę dedykuję calemu środowisku, zawodnikom, z którymi pracowałem i pracuję. Przyjaciołom, kolegom, na których zawsze mogę liczyć - powiedział Paweł Rybus.
Statuetkę Fair Play za 2019 rok otrzymał Tomasz Wilman - były trener Korony Kielce, działający od kilku lat na rzecz osób z dysfunkcjami, prowadzi też klub Megamocni Kielce, gdzie zrzeszone są osoby z niepełnosprawnością.
Kilkanaście osób z rąk prezesa Malinowskigo otrzymało odznaczenia ŚZPN  i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Brązowe medale PZPN otrzymali, Ryszard Binensztok i Ryszard Szymański. Srebrny medal PZPN trafił do Włodzimierza Taborka.  

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook