• COVID-19 - Wytyczne w zakresie organizacji meczów z udziałem publiczności - aktualizacja 24.09.2020 r.

  czytaj więcej » archiwum
 • VII Edycja Centralnego Kursu Spikerskiego PZPN

  Więcej informacji w rozwinięciu...

  czytaj więcej » archiwum
 • UWAGA CZŁONKOWIE KLUBU SENIORA ŚZPN

  czytaj więcej » archiwum
 • TURNIEJ JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO! ZAGRAJ I JEDŹ DO PORTUGALII!

  Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej oraz Comt Coaching Club zapraszają do udziału w turnieju piłkarskim. Nagrodą główną jest wyjazd do Portugalii. Więcej szczegółów w rozwinięciu i na stronie www.szpnkielce.pl w zakładce Regulaminy.

  czytaj więcej » archiwum
 • KOMUNIKAT NR 2 - COVID 19

  czytaj więcej » archiwum
 

SPOTKANIE WIGILIJNE

data: 2019-12-08

Tradycyjnie, zebranych gości przywitał prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. - To był bardzo dobry rok dla lokalnego futbolu. Zorganizowaliśmy wiele imprez, również międzynarodowych. Pomagaliśmy dużo naszym klubom - mówił prezes Mirosław Malinowski, składając na koniec życzenia świąteczno noworoczne.
Z kolei, biskup Marian Florczyk powiedział: - Jest taki dzień, w którym chcemy spotkać się z grupą ludzi, do której przynależymy. Ten opłatek to znak miłości, także waszej, do futbolu. Na co dzień się różnimy, ale dzielenie się opłatkiem to jest najpiękniejszy gest miłości. Jeżeli ktoś boi się połamać opłatkiem, to znaczy, że nie ma w nim miłości. Dziękuję prezesowi za to, że zaprasza mnie na spotkania piłkarskiej familii. Całemu środowisku życzę wszystkiego, co najlepsze teraz i na przyszły rok - podsumował biskup Florczyk.
O piłkarskich emocjach mówił, Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc. - W tym gronie wszyscy kochamy piłkę. Moje emocje zaczęły się 1982 roku, to czasy Bońka, Smolarka, Buncola, Młynarczyka. Wtedy zacząłem przeżywać piłkę nożną i tak jest do dziś. Dziękuję związkowi i prezesowi za to, że wspierał plan budowy akademii piłkarskiej. Młodzi ludzie będą mieli gdzie trenować w normalnych warunkach. W imieniu prezydenta Bogdana Wenty i swoim z okazji świąt życzę szczęścia rodzinnego, radości i wielkich emocji przed telewizorem podczas mistrzostw Europy - stwierdził prezydent Różycki. 
Podobnie jak w latach poprzednich, Komisja Fair Play ŚZPN przyznała dwie statuetki. Nagroda im. Wita Bryły - trenera wychowawcy młodzieży za 2019 rok trafiła do rąk Pawła Rybusa, długoletniego trenera, animatora piłkarskiego, obecnie prowadzącego, czwartoligowy Alit Ożarów. - Traktuję to wyróżnienie jako swoiste podsumowanie mojej dotychczasowej działalności. Statuetkę dedykuję calemu środowisku, zawodnikom, z którymi pracowałem i pracuję. Przyjaciołom, kolegom, na których zawsze mogę liczyć - powiedział Paweł Rybus.
Statuetkę Fair Play za 2019 rok otrzymał Tomasz Wilman - były trener Korony Kielce, działający od kilku lat na rzecz osób z dysfunkcjami, prowadzi też klub Megamocni Kielce, gdzie zrzeszone są osoby z niepełnosprawnością.
Kilkanaście osób z rąk prezesa Malinowskigo otrzymało odznaczenia ŚZPN  i Polskiego Związku Piłki Nożnej. Brązowe medale PZPN otrzymali, Ryszard Binensztok i Ryszard Szymański. Srebrny medal PZPN trafił do Włodzimierza Taborka.  

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook