• Finał Pucharu Polski kobiet w Morawicy. Victoria i KSZO powalczą o trofeum

  czytaj więcej » archiwum
 • JUBILEUSZ KSZO

  Mecz KSZO Ostrowiec Św. - Lech Poznań (0:1) był głównym punktem obchodów 90- lecia ostrowieckiego klubu. Zanim piłkarze wyszli na murawę, czlonkowie zarządu ŚZPN wręczyli Maciejowi Kozickiemu pamiątkową paterę.

  czytaj więcej » archiwum
 • SYSTEM CERTYFIKACJI PZPN. ZMIANY INFORMATYCZNE

  czytaj więcej » archiwum
 • HIT!!! BRAZYLIA W KIELCACH!!!

  To będzie absolutny hit piłkarski. Do Kielc, na mecz z reprezentacją Polski zawita narodowy tean kobiet Brazyllii!!! Spotkanie, w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się 8.10.2019 na Suzuki Arenie. więcej szczegółów niebawem.

  czytaj więcej » archiwum
 • ZAPISY DO TYMBARKA

  Do 30 września br. można zgłaszać druyny do XX edycji turnieju "Z podwórka na stadion. Puchar Tymbarku".

  czytaj więcej » archiwum
 

SYSTEM CERTYFIKACJI PZPN. ZMIANY INFORMATYCZNE

data: 2019-09-05

W dniu 3 września (wtorek) w systemie informatycznym Certyfikacji PZPN wprowadzone zostaną dwie ważne zmiany. Pierwsza dotyczyć będzie przypisywania zawodników do drużyn, a druga definiowania drużyn w podziale na płeć.

Pierwsza ze zmian ma związek z dostosowaniem systemu do treści Regulaminu Programu Certyfikacji, który w §3 pkt. 21 mówi, że zawodnicy mogą być zapisani wyłącznie do drużyny ze swojego rocznika lub maksymalnie o 1 rok starszej. Dotychczas system umożliwiał przypisywanie dzieci do dowolnej drużyny ze starszego rocznika. Wtorkowa aktualizacja sprawi, że zawodnik z danej kategorii, np. U-10 (czyli taki, który w 2020 roku ukończy 10. rok życia) będzie mógł być przypisany do drużyny z kategorii U-10 lub U-11 i żadnej innej. Powyższa zasada dotyczy zawodników i drużyn z kategorii objętych Programem Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich (od U-5 do U-13 włącznie).

W przypadku, gdy zawodnik jest w systemie przypisany do drużyny niezgodnie z powyższą zasadą, 3 września jego rodzice otrzymają wiadomość o wypisaniu z niej ich dziecka i przeniesieniu go na listę zawodników oczekujących na przypisanie do odpowiedniej drużyny. Co istotne, w takiej sytuacji rodzice nie muszą niczego robić. To administrator szkółki ma za zadanie przypisać zawodników do drużyn zgodnie z Regulaminem. Należy zrobić to jak najszybciej (najlepiej jeszcze przed 3 września), aby uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Druga z planowanych zmian to całkowita nowość. Od 3 września w systemie możliwe będzie definiowanie drużyn oddzielnie chłopięcych oraz dziewczęcych. Dotychczas na etapie definiowania drużyny płeć nie była określana.

Powyższa zmiana sprawi, że do drużyn chłopięcych będą mogły zostać dodane zawodniczki z tej samej, młodszej (maksymalnie o 1 rok) lub starszej (maksymalnie o 2 lata) kategorii wiekowej zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną. Oznacza to, że do drużyny chłopców z kategorii U-10 będzie można dopisać zawodniczki z aż 4 kategorii: U-9, U-10, U-11 oraz U-12. Z kolei drużyny dziewczęce obowiązywać będzie zasada opisana w pierwszej części tekstu, tj. przypisywania zawodniczek z danego rocznika lub maksymalnie o 1 rok młodszych.

Przypominamy, że administratorzy szkółek piłkarskich mają obowiązek potwierdzić i przypisać do odpowiednich drużyn wszystkich zawodników trenujących w szkółce piłkarskiej w terminie do 14 września 2019 roku. Wcześniejszej rejestracji swoich dzieci dokonać muszą rodzice. Jak to zrobić, dowiesz się TUTAJ.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z regionalnym specjalistą ds. rozwoju piłki amatorskiej lub z zespołem wsparcia PZPN pod numerem telefonu 732 122 222 bądź adresem e-mail wsparcie@pzpn.pl. Rodzice zawodników mogą ponadto kontaktować się z administratorem szkółki swojego dziecka.

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook