• Finał Pucharu Polski kobiet w Morawicy. Victoria i KSZO powalczą o trofeum

  czytaj więcej » archiwum
 • JUBILEUSZ KSZO

  Mecz KSZO Ostrowiec Św. - Lech Poznań (0:1) był głównym punktem obchodów 90- lecia ostrowieckiego klubu. Zanim piłkarze wyszli na murawę, czlonkowie zarządu ŚZPN wręczyli Maciejowi Kozickiemu pamiątkową paterę.

  czytaj więcej » archiwum
 • SYSTEM CERTYFIKACJI PZPN. ZMIANY INFORMATYCZNE

  czytaj więcej » archiwum
 • HIT!!! BRAZYLIA W KIELCACH!!!

  To będzie absolutny hit piłkarski. Do Kielc, na mecz z reprezentacją Polski zawita narodowy tean kobiet Brazyllii!!! Spotkanie, w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się 8.10.2019 na Suzuki Arenie. więcej szczegółów niebawem.

  czytaj więcej » archiwum
 • ZAPISY DO TYMBARKA

  Do 30 września br. można zgłaszać druyny do XX edycji turnieju "Z podwórka na stadion. Puchar Tymbarku".

  czytaj więcej » archiwum
 

SPORTOWE OTWARCIE W NOWINACH

data: 2019-09-03

- Cieszymy się, że wybraliście tę szkołę, aby rozwijać swoje pasje. Mam nadzieję, że w naszych murach będziecie też zdobywać edukację na najwyższym poziomie – witała nowych uczniów dyrektor szkoły Kornelia Bem-Kozieł.

Z nowym rokiem szkolnym naukę rozpoczęły 72 osoby. Wszyscy zdali egzaminy kwalifikacyjne i tym samym znaleźli się w gronie osób, które przez najbliższe lata będą uczyć się w klasach mistrzostwa sportowego. – Zajęcia lekcyjne poprowadzą doskonale wykwalifikowani nauczyciele naszego dotychczasowego gimnazjum, natomiast zajęcia sportowe w wymiarze 16 godzin tygodniowo prowadzić będą trenerzy: Tomasz Wilman, Gerard Juszczak, Artur Wierzba, Przemysław Cichoń, Piotr Lichota i Mateusz Dziubek. Stawiamy także na naukę języków obcych: angielskiego i hiszpańskiego. Dobra znajomość języków obcych da szansę przyszłym zawodnikom na trening w klubach zagranicznych – mówiła dyrektor szkoły.- Sport, edukacja i pasja to trzy elementy, na których będziemy opierać fundamenty naszej szkoły – zapowiedział podczas spotkania z pierwszoklasistami i ich rodzicami wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – Mamy tu infrastrukturę jedną z najlepszych w województwie świętokrzyskim, ale na tym nie poprzestajemy. Chcemy zapewnić piłkarzom możliwość odbywania treningów również zimą i do tego będziemy dążyć – dodał, jednocześnie dziękując za wsparcie m.in. Tomaszowi Wilmanowi, Pawłowi Golańskiemu, Dagmarze Grad, Świętokrzyskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

- Dziękuję pani dyrektor i panu wójtowi za to, że podjęliście takie wyzwanie, z mojej strony możecie liczyć na wsparcie – podkreślał prezes ŚZPN Mirosław Malinowski. – Chciałbym, żeby Wam kiedyś było dane wysłuchać hymnu Polski stojąc w koszulkach polskiej reprezentacji na murawie. Z serca wam tego życzę – zwrócił się do uczniów.

Wśród gości nowińskiego liceum znalazł się Andrzej Strejlau, asystentem legendarnego Kazimierza Górskiego, który prowadził drużynę w ostatnich meczach eliminacji do Mistrzostw Świata we Włoszech, Szwecji i Stanach Zjednoczonych.Patronat nad klasami, poza Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej, objęli Paweł Golański, były reprezentant Polski i były kapitan Korony Kielce oraz Dagmara Grad, piłkarka grająca w ekstralidze kobiet. Wśród uczestniczących w inauguracji byli również Bogdan Zając i Gerard Juszczak, obaj niegdyś będący członkami sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Obecnie pierwszy z nich typowany jest na trenera Korony Kielce. W spotkaniu z uczniami uczestniczył też Michał Gębura, były reprezentant Polski, przedstawicielka świętokrzyskiego kuratora oświaty Ewa Pietraszek, Maciej Cender sekretarz ŚZPN.

Swą obecnością zaszczycił Carlos Miranda Fernandes, były trener akademii piłkarskiej Benfiki Lizbona, który specjalizuje się w szkoleniu grup dziecięcych i młodzieżowych. Wraz z nim przybył Bartosz Kubica - założyciel i prezes stowarzyszenia COMT Coaching Club zrzeszającego trenerów z Polski oraz zagranicy.
 

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook