• KLASY SPORTOWE W NOWINACH

  Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, Wójt Gminy Sitkówka Nowiny oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowinach zapraszają do składania dokumentów do klas sportowych w roku szkolnym ...

  czytaj więcej » archiwum
 • KURS TRENERSKI UEFA B+A

  Dziś ostatnią sesję zjazdową mieli uczestnicy kursu trenerskiego UEFA B+A. Sesja egzaminacyjna zaplanowana została na 18 maja br.

  czytaj więcej » archiwum
 • PREZES MIROSŁAW MALINOWSKI W UEFA

  Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej przebywał ostatnio w seidzibie Europejskiej Federacji Piłki Nożnej. - Rozmawialiśmy o wielu ogniwach futoblu na starym kontynencie - wyjaśnia prezes ŚZPN.

  czytaj więcej » archiwum
 • DZIEŃ OTWARTY W NOWINACH. ZAPRASZAMY DO NAUKI W KLASACH PIŁKARSKICH

  czytaj więcej » archiwum
 • DANIA WYGRAŁA!!!

  Reprezentacja Danii wygrała międzynarodowy turniej UEFA Development Cup. Spotkania finałowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Obserwowała je m. in. 85 letnia Anastasia Tsomaloglu, której prawnuczka występowała w reprezentacji Grecji ...

  czytaj więcej » archiwum
 

UEFA DEVELOPMENT CUP

data: 2019-04-04

UEFA Development CUP kobiet U-16 to kolejna, międzynarodowa impreza, którą współorganizuje Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. W Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Nowinach i Suchedniowie rywalizują cztery drużyny: Dania, Grecja, Turcja i Polska. Po pierwszym dniu zawodów, na czele tabeli jest Turcja, która pokonała Grecję 1:0. Rywalizująca w Ostrowcu Św., Polska odniosła cenny sukces, pokonując, po serii rzutów karnych Danię 5:3 (w normalnym czasie był remis 1:1). 
Dziś młode futbolistki trenowały w Kielcach, na obiektach MOSiR, przy ul. Warszawskiej. Trener, Nina Patalon oprócz ćwiczeń taktycznych zaordynowała również sporo elementów związanych ze stałymi fragmentami. W Ćmińsku, na stadionie Grodu gościły Greczynki. - Przesympatyczne dziewczęta. Uśmiechnięte, zadowolone - mówił o gościach Jarosław Głuszek, prezes Grodu. Pozostałe ekipy - Dania i Turcja przygotowywały się do kolejnych gier w Miedzianej Górze. Na stadionie Wichra nie obyło się bez niespodzianek. Janusz Ślewa, działacz miejscowego Wichra przygotował dla futbolistek podwójny poczęstunek - banany i ... pączki. - Owoce dziewczyny pałaszowały chętnie. Miały również ochotę na pączki, ale niestety, trenerzy nie zezwolili na spróbowanie - żartował J. Ślewa.
Jutro (piątek, 05.04) kolejna porcja emocji. W Suchedniowie, na stadionie Orlicza Dania zmierzy się z Grecją (godz. 11.00) a w Kielcach (stadion ul. Szczepaniaka) Polska zagra z Turcją (16.00).
   

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook