• NOWINY, 28/29.03.19. FINAŁY TYMBARKA

  Finały XIX edycji pucharu "Z podwórka na stadion. Puchar Tymbarku" odbędą się w dnia 28 - 29.03.2019 w Nowinach. - Zaraszam serdecznie. Cieszę się ogromnie, że święto młodzieżowego futbolu, po rocznej przerwie wraca do nas - mówi Sebastain Nowaczkiewicz, wójt gminy Sitkówka Nowiny. 

  czytaj więcej » archiwum
 • WARSZAWSKIE SUKCESY MŁODZIEŻY

  Z sukcesami wrócili z Warszawy młodzi piłkarze Juventy Starachowice i KKP Korona Kielce. W finale pucharu Prezesa PZPN, Juventa uplasowała się na miejsu 5 - 8, KKP Korona wywalczyła 3. pozycję.

  czytaj więcej » archiwum
 • KARINA W KADRZE

  Karina Kosiarska z Łysicy Bodzentyn otrzymała powolanie do reprezentacji Polski kobiet U-17.

  czytaj więcej » archiwum
 • SĘDZIOWSKI MEMORIAŁ

  W Szewnej rozegrany został kolejny memoriał Zbigniewa Hińczy, Zbigniewa Lisa i Jerzego Kuchcińskiego.

  czytaj więcej » archiwum
 • DLA ŁUKASZA. POD PATRONATEM ŚZPN

  W Pawłowie rozegrany został turniej charytatywny "Gramy Razem dla Łukasza". Jednym z patronów i fundatorów nagród był Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. 

  czytaj więcej » archiwum
 

TRENERSKIE SZKOLENIE W SKARŻYSKU KAM.

data: 2019-01-14

Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska Kamiennej, witając zebranych, podziękował przedstawicielom Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej za zorganizowanie konferencji w "mieście, w którym tradycje piłkarskie mają długą historię". - Mam nadzieję, że wywieziecie państwo, od nas,  same pozytywne wrażenia - podsumował prezydent Myszka. Jak się później okazało - spotkanie, zarówno organzacyjnie, jak i merytorycznie było przygtowane znakomicie. 
W imieniu władz ŚZPN, zebranych powitał Tomasz Domaradzki, wiceprezes ŚZPN. Nim rozpoczęły się wykłady, na scenie pojawili się trenerzy - Waldemar Domagała i Marek Mierzwa. Pierwszy odebrał statuetkę "Trener Wychowawca Młodzieży", drugi - specjalne wyróżnienie. 
Rola i znaczenie trenera w klubie. Praktyczne aspekty - to tytuł prelekcji Bogdana Basałąja, zastępcy dyrektora sportowego PZPN. O "przygtowaniach do MŚ U-20, różnicach pracy w klubie i reprezentacji" mówił Jacek Magiera, były szkoleniowiec Legii Warszawa, aktualnie opiekun kadry U-20.
Zajęcia praktyczne, rozpoczął trener Magiera, pokazując przykłady "gier taktycznych, pozycyjnych oraz kształtujących myślenie na różnych etapach kariery". Ostatnim akordem były zajęcia dotyczące "kształtowania szybkości w treningu dzieci i młodzieży". Zaprezentował je Przemysław Kiczor.  

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook