• KARINA W KADRZE

  Karina Kosiarska z Łysicy Bodzentyn otrzymała powolanie do reprezentacji Polski kobiet U-17.

  czytaj więcej » archiwum
 • KURS SPIKERÓW. ZAPRASZAMY

  Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej organizuje kurs dla kandydatów na spikerów zawodów sportowych - przede wszystkim meczów piłki nożnej, klasy rozgrywkowe III liga i niższe.

  czytaj więcej » archiwum
 • SĘDZIOWSKI MEMORIAŁ

  W Szewnej rozegrany został kolejny memoriał Zbigniewa Hińczy, Zbigniewa Lisa i Jerzego Kuchcińskiego.

  czytaj więcej » archiwum
 • DLA ŁUKASZA. POD PATRONATEM ŚZPN

  W Pawłowie rozegrany został turniej charytatywny "Gramy Razem dla Łukasza". Jednym z patronów i fundatorów nagród był Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. 

  czytaj więcej » archiwum
 • HETMAN CUP. ŚZPN PATRONOWAŁ

  Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej był jednym z patronów XII edycji turnieju Hetman Cup, który rozegrano we Włoszczowie.

  czytaj więcej » archiwum
 

KOSMICZNA GALA JUBILEUSZOWA

data: 2018-09-24

Spotkanie kilku pokoleń - tak najkrócej określić można przebieg jubileuszowej Gali Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, która odbyła się w Targach Kielce. Na spędzenie wspólnego wieczoru zdecydowało się blisko 400 osób z Kielc, województwa świętokrzyskiego i całej Polski. I nikt nie żałował swojej decyzji. - To była kosmiczna Gala Jubileuszowa - podkreślano. 
Rozpoczęło się od występów tanecznych Kieleckiego Teatru Tańca. Następnie, po oficjalnym powitaniu, którego autorem był Andrzej Mochoń, na scenie pojawił się prezydent Kielc, Wojciech Lubawski i prezes ŚZPN, Mirosław Malinowski. - Dziękuję Mirku za pomoc w wielu kwestiach piłkarskich - podkreślił W. Lubawski. Chwilę później zebrani obejrzeli film mówiący o historii Związku. Kolejnym punktem były życzenia od władz lokalnych. Jacek Kowalczyk, reprezentujący Adama Jarubasa, marszałka województwa świętokrzyskiego, na zakończenie wystąpienia sparafrazował nieco haslo "Łączy nas piłka", kwitując: - Mam nadzieję, że znów "połączy nas piłka". Michał Warszawski odczytał list gratulacyjny, jaki przekazała zebranym wojewoda, Agata Wojtyszek. 
Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej w osobach wiceprezesów - Jana Bednarka i Marka Koźmińskiego, sekretarza generalnego - Macieja Sawickiego oraz prezesów wojewódzkich ZPN-ów wręczyli prezesowi Malinowskiemu pamiątkowy obraz i patery. 
Najwięcej emocji było w trakcie wręczania "podziękowań resortowych" podpisanych przez Zbigniewa Bońka. Uhonorowano nimi aż 27 osób. Gdy doskonale prowadzący Galę, Rafał Szymczyk poinformował, że "ostatni odznaczony, Jan tatar jest starszy od ŚZPN o rok", zebrani zareagowali głośnymi brawami. 
Po uroczystościach oficjalnych, przy lampce wina, długo dyskutowano o przeszłości. - Przyznam szczerze, rumieniłem się kilka razy słysząc gratulacje z wielu ust. Cieszzę się, że w gali uczestniczyło tak wielu działaczy, piłkarzy. Ludzi, dla któych piłka nożna jest drugim życiem - podsumował prezes Malinowski.

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook