• MUNDIALOWY KONKURS

  W związku z piłkarskim mndialem, ogłaszamy błyskawiczny konkurs. Będzie w nim można, wygrać atrakcyjne nagrody - gadżety mundialu i PZPN. Szcegóły na naszym Facebook'u.

  czytaj więcej » archiwum
 • WISŁA SANDOMIERZ Z PUCHAREM POLSKI

  Piłkarze Wisły Sandomierz zdobyli Puchar Polski na szczeblu okręgu. W spotkaniu finałowym sandomierzanie pokonali KSZO Ostowiec Św. 1:0.

  czytaj więcej » archiwum
 • GORZKÓW CUP

  Kapitalną imprezą był zorganizowany przez działaczy Jawornika II turniej „Gorzków Cup”. Jednym ze współorganizatorów był Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

  czytaj więcej » archiwum
 • POLSKA - SZKOCJA 2:3

  2:3 przegrała ze Szkocją, reprezentacja Polski kobiet w meczu eliminacji mistrzostw świata. Spotkanie odbyło się na Kolporter Arenie w Kielcach.

  czytaj więcej » archiwum
 • NABÓR DO AMO. KIELCE, SANDOMIERZ

  Trwają nabory do Akademii Młodych Orłów w Kielcach i Sandomierzu. Pierwsze testy odbyły się w miniony weekend. Kolejne zaplanowano na najbiższy weekend (8/10.06.2018).

  czytaj więcej » archiwum
 

GORZKÓW CUP

data: 2018-06-11

Kapitalną imprezą był zorganizowany przez działaczy Jawornika II turniej „Gorzków Cup”. Jednym ze współorganizatorów był Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

Aż 14 zespołów z województw świętokrzyskiego i małopolskiego rywalizowało na boisku Jawornika. Do niewielkiego Gorzkowa przyjechały dzieciaki z wielkich firm piłkarskich, między innymi – Cracovii, Termaliki Bruk Bet Nieciecza. – Organizacja imprezy dla tylu ekip jest ogromnym wyzwaniem logistycznym – mówi Janusz Wątek, były prezes Jawornik, pomysłodawca i główny animator zawodów. – Zadbaliśmy o każdy szczegół. Zapewniliśmy wszystkim ciepły posiłek, napoje, medale, puchary i pamiątkowe statuetki.
O tym, że impreza gorzkowska, mimo iż była to zaledwie druga edycja zdobyła już uznanie świadczą opinie rodziców, którzy w samych superlatywach wyrażali się zarówno o poziomie sportowym, jak i organizacyjnym. – Tylko się cieszyć z takich pochwał. Praca jaką wykonaliśmy sprawia, że ludzie doceniają wszystko co widzą – dodaje prezes Wątek.
W pierwszej fazie turnieju, drużyny podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne. Ostatnim akordem była walka o poszczególne miejsca. O ile konfrontacja Proszowianki Proszowice z Czarnymi Połaniec, której stawką było trzecie miejsce – miała jednostronny przebieg (7:1 dla Proszowianki), o tyle potyczka kulminacyjna – spotkały się ekipy DAP Kielce oraz Termaliki Bruk Bet przyniosła niesamowite emocje. – Piłkarze obu ekip walczyli do upadłego. W pierwszej części więcej z gry mieli kielczanie. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. Wygrana DAP-u 2:1 była zasłużona – podsumował Marcin Maderak, jeden z organizatorów.  
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej ufundował dla najlepszych piłkarzy wysokiej klasy futbolówki. – Gratuluję pomysłu, gratuluję stworzenia dzieciakom doskonałych warunków do rywalizacji. Tego typu imprezy są doskonałą propagandą piłki nożnej wśród najmłodszych – powiedział obecny na turnieju Maciej Cender, sekretarz biura ŚZPN, zapewniając, iż związek, również za rok służy daleko idącą pomocą.
Ostateczna kolejność: 1. DAP Kielce, 2. Termalica Bruk Bet Nieciecza, 3. Puszcza I Niepołomice, 4. Czarni Połaniec, 5. AP Proszowianka Stanek Machinery, 6. Hutnik Kraków, 7. Zubello Iwkowa, 8. Orlęta Kielce, 9. Akademia Mistrzów Cracovia, 10. FA Chmielnik, 11. Puszcza II Niepołomice, 12. Jawornik Gorzków, 13. KOS I Kazimierza Wielka, 14. KOS II Kazimierza Wielka.
Najlepszy zawodnik: Maksymilian Konop (Termalica), najlepszy bramkarz: Gabriel Świątek (DAP Kielce), najskuteczniejszy zawodnik: Antoni Kracik (Puszcza I).

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook