• ZAPRASZAMY DO NOWIN. DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY

  Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Sitkówka Nowiny oraz dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach zapraszają na Dni Otwarte Szkoły - sobota, 23.03.2019, od godz. 10.00, ul. Gimnazjalna 1 w Nowinach.

  czytaj więcej » archiwum
 • PODZIEKOWANIA DLA ŚZPN

  Miło nam poinformować, że w ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka podziękowań za pomoc okazaną klubom, stowarzyszeniom, itp. 

  czytaj więcej » archiwum
 • PUCHAR PREZESA ŚZPN ROCZNIK 2010. LAUREATEM KKP KORONA II KIELCE

  czytaj więcej » archiwum
 • KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW

  czytaj więcej » archiwum
 • BADANIA LEKARSKIE ZAWODNIKÓW

  Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że w dniu 11 marca 2019 r., Komisja ds. Nagłych PZPN przyjęła zmiany do Uchwały nr IX/140 z 3 i 7 lipca 2008 roiku Zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną, w zakresie dotyczącym badań lekarskich zawodników.

  czytaj więcej » archiwum
 

NABÓR DO AMO. KIELCE, SANDOMIERZ

data: 2018-06-05

Dni Talentu AMO Kielce

Marek Szabla, drugi trener kieleckiej Akademii Młodych Orłów informuje:  - Za  nami pierwszy weekend Dni Talentu, z którego jesteśmy zadowoleni. Dopisała pogoda oraz frekwencja. W sumie, w pierwszym tygodniu w kieleckich "Dniach Talentu" udział wzięło 100 zawodników i zawodniczek z regionu świętokrzyskiego. Cieszymy się, że do Naszej Akademi chcą dołączyć chłopcy z oddalonych ośrodków, jak Skarżysko Kamienna czy Jędrzejów. Oznacza to, że ze codzienna praca AMO jest bardzo dobrze postrzegana w naszym regionie. W kolejnych etapach, oczekujemy na kolejnych kandydatów. Już teraz wiemy, ze tegoroczne "Dni Talentu" będą rekordowe pod względem dzieci biorących w nich udział.
Młodym adeptom piłki nożnej przyglądał się w Kielcach, prezes ŚZPN, Mirosław Malinowski. Sternik lokalnego futbolu nie ukrywał swojego zadowolenia. – Nim przybiliśmy „piątkę” z poszczególnymi zawodnikami, stałem wśród rodziców. Ich komentarzami byłem mocno zdziwiony, ale i podbudowany. – Usłyszałem wiele pozytywnych komentarzy. A pamiętajmy, że rodzice są wyjątkowymi obserwatorami. Niejako na deser, podszedł do mnie jeden ze skautów Polskiego Związku Piłki Nożnej, dziękując za zaangażowanie środowiska w rozwój AMO. Takie słowa, ludzi znających się na futbolu i jego organizacji zawsze s podbudowujące – skwitował prezes Malinowski.

Dni Talentu AMO Sandomierz

W dniach  1-3.06.2018 na boiskach sportowych Orlik 2012 przy ul. Baczyńskiego w Sandomierzu, nastąpiła inauguracja  „IV Dni Talentu AMO Sandomierz”. 

- Tradycyjnie już, Dni Talentu, zwane popularnie egzaminem do AMO, są dla nas, trenerów doskonałą okazją do wyłapywania najzdolniejszych dzieciaków do piłki nożnej. Ci, którzy zgłosili się na testy będą trenować pod okiem doświadczonych szkoleniowców. Oczywiście, najzdolniejsi zasilą szeregi sandomierskiej AMO – mówi trener, Tomasz Dzieciuch.
W pierwszym terminie na zajęcia zgłosiło się blisko 80 młodych adeptów piłki nożnej. – Jestem przekonany, że w kolejnych terminach chętnych będzie znacznie więcej – dodaje T. Dzieciuch.
Sandomierskie AMO, to oczko w głowie lokalnych władz. Nic zatem dziwnego, że na uroczystym otwarciu pojawili się m. in.: Marek Bronkowski, burmistrz miasta Sandomierz, Piotr Chojnacki, przewodniczący rady miasta, Marcin Marzec, wiceprzewodniczący rady miasta, Rafał Niewęgłowski, prezes MUKS Wisła Junior Sandomierz oraz Janusz Poński, członek Zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.
Nad sprawnym przebiegiem Dni Talentu czuwali trenerzy: Tomasz Dzieciuch, Paweł Rybus, Dariusz Łuczak, Wojciech Pierzchała, Dariusz Ogrodnik.
Podczas otwarcia trenerzy  AMO przekazali na ręce burmistrza puchar za zajęcie II miejsce w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju „ Z podwórka na stadion. Puchar Tymbarku” w kategorii chłopców U-10. 
 

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook