MARSZAŁKA I PREZESA SPOTKANIE Z SAMORZĄDOWCAMI

data: 2018-04-30

Projekty mające popularyzować piłkę nożną w regionie świętokrzyskim oraz mechanizmy wsparcia przygotowane przez Urząd Marszałkowski dla klubów sportowych i innych organizacji pozarządowych, zostały przedstawione przez marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa oraz prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Mirosława Malinowskiego.

– Będziemy mogli zapoznać się dziś z bardzo oryginalnymi i unikatowymi propozycjami, wychodzącymi naprzeciw temu, co robicie państwo w swoich społecznościach lokalnych. Zależy nam na budowaniu synergii samorządowo – szkolno – związkowej. Chcemy zaprezentować te programy, które ma Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej i przypomnieć o tym, co oferuje Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Dziękuję za te inicjatywy, które będą okazją do wyłapywania nowych talentów – mówił podczas odbywającego się na Kolporter Arenie spotkania marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

Mechanizmy wsparcia przygotowane przez Urząd Marszałkowski dla klubów sportowych i innych organizacji pozarządowych przedstawił Leszek Wnętrzak, kierownik Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki w Departamencie Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Projekty Mobilna Akademia Młodych Orłów oraz Regionalny specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej – to dwa projekty, które mają być wdrażane przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Przedstawił je prezes ŚZPN, Mirosław Malinowski.

– Projekty będą realizowane przez nas od II kwartału 2018 roku i będą skierowane przede wszystkim do lokalnych środowisk, w których trenerzy potrzebują wsparcia, a zdolni młodzi adepci piłki nożnej profesjonalnego pokierowania ich rozwojem piłkarskim. Dzięki regularnym wizytom w każdym powiecie i gminie. Dla efektywnego realizowana tych projektów niezbędna jest ścisła współpraca z samorządami lokalnymi, o którą chcemy państwa prosić w trakcie dzisiejszego spotkania – mówił Mirosław Malinowski.

Dzięki regularnym wizytom w każdym powiecie, trenerzy ŚZNP będą mogli obserwować i dbać o postępy zawodników, a wyróżniających się spośród nich rekomendować do konsultacji kadr wojewódzkich.

Fot.: Urzad Marszałkowski

Tekst: www.swietokrzyskie pro

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook