• NOWINY, 28/29.03.19. FINAŁY TYMBARKA

  Finały XIX edycji pucharu "Z podwórka na stadion. Puchar Tymbarku" odbędą się w dnia 28 - 29.03.2019 w Nowinach. - Zaraszam serdecznie. Cieszę się ogromnie, że święto młodzieżowego futbolu, po rocznej przerwie wraca do nas - mówi Sebastain Nowaczkiewicz, wójt gminy Sitkówka Nowiny. 

  czytaj więcej » archiwum
 • WARSZAWSKIE SUKCESY MŁODZIEŻY

  Z sukcesami wrócili z Warszawy młodzi piłkarze Juventy Starachowice i KKP Korona Kielce. W finale pucharu Prezesa PZPN, Juventa uplasowała się na miejsu 5 - 8, KKP Korona wywalczyła 3. pozycję.

  czytaj więcej » archiwum
 • KARINA W KADRZE

  Karina Kosiarska z Łysicy Bodzentyn otrzymała powolanie do reprezentacji Polski kobiet U-17.

  czytaj więcej » archiwum
 • SĘDZIOWSKI MEMORIAŁ

  W Szewnej rozegrany został kolejny memoriał Zbigniewa Hińczy, Zbigniewa Lisa i Jerzego Kuchcińskiego.

  czytaj więcej » archiwum
 • DLA ŁUKASZA. POD PATRONATEM ŚZPN

  W Pawłowie rozegrany został turniej charytatywny "Gramy Razem dla Łukasza". Jednym z patronów i fundatorów nagród był Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. 

  czytaj więcej » archiwum
 

WSPÓLNE POSIEDZENIE ZARZĄDÓW

data: 2018-01-30

Tym razem w Sandomierzu, w sali konferencyjnej MOSiR odbyło się posiedzenie Zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. W jego trakcie, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zarządu Podokręgu w Sandomierzu.
Głównym punktem wspólnych obrad była dyskusja nad rozpoczęciem budowy nowej siedziby Podokręgu. Prezes ŚZPN, Mirosław Malinowski poinformował zebranych o wynikach rozmów z burmistrzem miasta, które przeprowadzone zostały tuż przed rozpoczęciem obrad. Z przekazanych informacji wynika, że władze miasta uzyskały już wszystke pozwolenia na rozbudowę i jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane. - To jest najlepsza wiadomość, jaką usłyszałem w tym roku. Po wielu latach będziemy mieć wreszcie swoją siedzibę na stadionie. Miejscu, gdzie już kiedyś dzierżawiliśmy stosowne pomieszczenia - cieszył się Ryszard Szymański, członek Zarządu Podokręgu. Jan Pałasz, na codzień prezes Ester Wojciechowice zaproponował, by w planach uwzględnione zostały wszelkie sugestie klubów podokręgu. - To będzie miejsce, któe zostanie dla następnych pokoleń działaczy piłkarskich Podokręgu. Apeluję, aby była to nowoczesna, na miarę XXI wieku siedziba, z wszystkimi, najnowszymi zdobyczami techniki - odkreślał Jan Pałasz. 
W kolejnym punkcie, wicepezs ŚZPN, ds. Podokręgu, Marek Walczak, wspólnie z sekretarzem Podokręgu, Piotrem Chorabem przedstawili sprawozdanie z działalności za rok 2017. - To był bardzo udany dla nas okres. Zorganizowaliśmy kilkadziesiąt turniejów dla dzieci i młodzieży. Na naszym terenie odbywały się konsultacje do piłkarskich ośrodków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kadra Podokręgu, rocznika 2005 uczestniczyła z sukcesami na turnieju w Ukrainie. Na plusie zamknęliśmy działalność finansową - mówili M. Walczak oraz P. Chorab.
Niejako na podsumowanie obrad i dyskusji głos zabrał Henryk Długosz, przewodniczący Komisji Rewizyjnej ŚZPN. - Dziękuję panom serdecznie za zaangażowanie w rozwój lokalnego futbolu. Chciałbym poinformować, że Komisja Rewizyjna na bieżąco sprawdza działalność Związku. Z nieukrywanym zadowoleniem informuję, że nie dostrzegamy żadnych uchybień. Cieszę się, że dzisiejsze spotkanie przebiegało w spokojnej, merytorycznej atmosferze - podsumował przewodniczący Długosz.   

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook