• ROZLOSOWANY PUCHAR POLSKI

  W siedzibie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Finał tegorocznej edycji zaplanowany został na 23 maja 2018 (termin zastępczy 5 czerwca 2018).

  czytaj więcej » archiwum
 • PROJEKT TERMINARZA ROZGRYWEK SENIORÓW - WIOSNA 2018

  czytaj więcej » archiwum
 • REKORDOWA KURSOKONFERENCJA TRENERÓW

  - Nigdy bym nie przypuszczał, że aż tylu trenerów i edukatorów piłki nożnej pojawi się na kursokonferencji w waszym regionie - słowa Antoniego Piechniczka perfekcyjnie obrazują zainteresowanie tegorocznym szkoleniem, które w Ostrowcu Św. zorganizował Wydział Szkolenia ŚZPN. W Hali MOSiR obecnych było blisko 450 osób!

  czytaj więcej » archiwum
 • KURS SĘDZIOWSKI

  czytaj więcej » archiwum
 • TRENERSKIE STAŻE W PORTUGALII

  czytaj więcej » archiwum
 

UHONOROWANI PRZEZ MARSZAŁKA

data: 2017-12-20

W Filharmonii Świętorzyskiej w Kielcach podsumowano sportowy rok 2017. Jednym z podmiotów, który został uhonorowany jest Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, który był współorganizatorem finałów piłkarskich mistrzostw Europy U-21. Kielce, jako miasto gospodarz gościły w czerwcu br. cztery reprezentacje: Polski, Słowacji, Anglii oraz Szwecji. Na Kolporter Arenie rozegrane zostały trzy spotkania: Szwecja - Anglia, Słowacja - Anglia oraz Anglia - Polska. - To było bezprecedensowe wydarzenie. Po raz pierwszy w regionie świętokrzyskim odbyła się tej rangi impreza. Gościliśmy kilka tysięcy rozśpiewanych i roztańczonych fanów ze Szwecji, Słowacji i Anglii. Wynik sportowy na pewno nikogo nie usatysfakcjonował  (Polska nie wyszła z grupy), ale organizacyjnie Kielce i Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej spisali się perfekcyjnie. Cieszę się niezmiernie, że nasza ogromna praca została doceniona. Że Zarząd województwa dostrzegł wysiłek wielu ludzi związanych z futbolem. Serdecznie dziękujemy marszałkowi, Adamowi Jarubasowi i kapitule przyznającej wyróżnieinia - podsumował Mirosław Malinowski, prezes ŚZPN odbierając wyróżnienie z rąk Jana Maćkowiaka, wicemarszałka województwa i Grzegorza Gałuszki radnego sejmiku.
Dodajmy, że w trakcie uroczystości, elementów związanych z piłką nożną było znacznie więcej. Przedstawiciele MKS Zdrój Busko Zdrój i Partyzanta Radoszyce odebrali nagrody z okazji jubileuszu 70 lecia klubów. Mariusz Kaczmarski, prezes Marola Jacentów otrzymał pamiątkowy grawerton za "szczególną pomoc w organizacji IX Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich". Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sortowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zwyciężył we współzawodnictwie placówek ponadgimnazjalnych. Z kolei Mariusz Słabiak, członek Zarządu ŚZPN wraz z Marcinem Burasem wyróżnieni zostali za triumf SP 27 w finałach mistrzostw Polski w mini futbolu.

Więcej zdjęć na Facebook'u

 
« wstecz
 
Ładowanie...
 
 
Facebook