JUBILEUSZ KORONY

data: 2013-07-17

Rozpoczęło się od prezentacji kieleckiej młodzieży (Korona II), która w najbliższym sezonie grać będzie w III lidze małopolsko - świętokrzyskiej. Kolejny punkt przyniósł ogromne emocje. Chodzi o przedstawienie "11"czterdziestolecia. Prowadozny przez klub - wspólnie z redakcją Echa Dnia - plebiscyt prześcigał się w niespodziankach. - Wytypowaliśmy 40 zawodników, którzy bronili naszych barw w różnych okresach. Wyścig do miejsca wśród najpopularniejszych był niesamowity - podkreślał na scenie Paweł Jańczyk, rzecznik prasowy klubu.
Chwilę potem rozpoczęła się wyliczanka: Jan Majdzik, Dariusz Kozubek, Przemysław Cichoń, Paweł Golański, Jacek Kubicki, Maciej Pastuszka, Maciej Korzym, Andrzej Jung, Henryk Kiszkis, Grzegorz Piechna i Cezary Ruszkowski. Co ciekawe - tego ostatniego, przekwalifikowano z obrońcy na bramkarza. - Tak, stanąłem kiedyś między słupkami. Przez niespełna 10 minut miałem ręce pełne roboty. Obroniłem nawet rzut karny - wspominał z uśmiechem, aktualny trener grup młodzieżowych w Koronie. Dodajmy, że każdy z piłkarzy otrzymał z rąk właściciela klubu - prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego i prezesa klubu - Tomasza Chojnowskiego pamiątkową koszulkę i specjalną statuetkę.
Berło najlepszego trenera przypadło Włodzimierzowi Gąsiorowi (poza nim nominowani byli: Bogumił Gozdur, Czesław Palik, Ryszard Wieczorek i Leszek Ojrzyński.
Najlepszym piłkarzem w historii kibice wybrali Grzegorza Piechnę. - To był piękny okres mojego życia. Jesteście prawdziwymi scyzorykami!!! Wielkie dzięki - komplementował fanów popularny "Kiełbasa".
Ostatnim akordem wtorkowego wieczoru była prezentacja - w blasku świateł - aktualnych graczy naszego ekstraklasowca.
 

 

 
« wstecz
 
Ładowanie...
Almanach SZPN 2021-2025
 
 
Facebook